Prof. dr. sc. Ivan Krhen, specijalist je urologije. Do umirovljenja zaposlenik Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu kao redovni profesor i Klinike za urologiju Kliničkog bolničkog centra Rebro. Od 1996. do umirovljenja pročelnik Zavoda za rekonstruktivnu i renovaskularnu urologiju i onkologiju. Primarni interes: tumori urotrakta (karcinom prostate, karcinom mokraćnog mjehura, karcinom bubrega).

Stručno i znanstveno usavršavanje u inozemstvu: Klinika za urologiju, Mainz, Klinika za urologiju-Herlev Hospital, Copenhagen, Klinika za urologiju, Nijmegen, Nizozemska, Klinika za urologiju Katarinen Hospital, Stuttgart, Sveučilišna klinika za urologiju, Innsbruck, Sveučilišna klinika za urologiju, Eppendorf i Sveučilišna klinika za urologiju, Tübingen.

Autor i koautor u više poglavlja u udžbenicima iz područja urologije.